אודותיי

 
 

גרפולוגית בית משפט


בילדותי רציתי להיות רקדנית או... מארי קירי. החלום על המצאה מדעית שתשנה את העולם (לא פחות) הובילה אותי ללימודי ביולוגיה. המשכתי לתואר שני בבית הספר לרפואה בטכניון, בתחום חקר השינה. בצד העניין התיאורטי, חוסר המנוחה שכרסם בי כל תקופת הלימודים לא הרפה. הבנתי שעבודה במעבדת מחקר איננה מתאימה לי ומה שמרתק אותי באמת קשור לפסיכולוגיה ולהתנהגות האנושית.

אני מאמינה, שבזמן הנכון ועם מיקוד מתאים, נפתחת הדרך. אצלי היא עשתה תפנית חדה שהתבטאה בהפסקת הלימודים לתואר השלישי והתמכרות (ממנה לא החלמתי עד היום) לגרפולוגיה.
 
כתבי יד, על שונותם וייחודם, הקסימו אותי תמיד. מאז שלמדתי לכתוב, מצאתי את עצמי מתבוננת בכתבי היד של חברי לכיתה, מנסה לחקות את תנועת ידם, לכתוב לרגע כמוהם, על מנת  לדעת "איך זה מרגיש".
כל הצצה לנבכי הנפש האנושית, על מורכבותה וייחודיותה הינה תהליך מלהיב ומרתק. אין אדם הדומה למשנהו ולפיכך גם אין כתב הזהה במדויק לכתב אחר.

עבודתו של הגרפולוג מורכבת ומיוחדת, בשל הצירוף שהיא דורשת בין גישה אנליטית מדויקת, המסתמכת על ידע בחוקי הגרפולוגיה ובפסיכולוגיה, לבין "חוש בלשי", המתפתח עם הזמן ונשען על אינטואיציה וניסיון מצטבר.
גרפולוג בוחן את עקבות תנועת היד על הנייר, כמו גשש המתחקה אחר עקבות שהותיר אחריו בעל חיים. על פי טביעת הרגליים וסימנים נוספים שנשארו בשטח, מסוגל הגשש המיומן לתאר במדויק את בעל החיים, מבלי לראותו כלל.
  חוות דעת משפטיות
 
הגרפולוג בוחן את כל המרכיבים הגרפיים המאפיינים את תנועתו של הכותב על הדף. עשרות סימנים מזוהים ומצורפים זה לזה, כפאזל מרובה חלקים שאין שני לו. נבדקים סימנים כמו: מהירות התנועה, עוצמת הלחץ, גודל האותיות, רוחבן וצורתן, המרווחים והעריכה על גבי הנייר.
בנוסף, נבדקת החתימה, המשמשת על תקן "כרטיס ביקור" ומספקת מידע על התדמית שהכותב מבקש לשוות לעצמו. גם ציורים ושרבוטים מהווים מבחן עזר חשוב ביותר ומאפשרים "הצצה מקרוב" לעולמו הרגשי של הכותב.
למעלה מ- 30 שנים במקצוע אפשרו לי לערוך אבחון גרפולוגי להורים ולילדיהם. עם חלק מהפונים אלי אני שומרת על קשר לאורך זמן, ומוצאת סיפוק רב במשוב שהם נותנים לגבי התובנות שקיבלו, אשר תרמו להגברת ביטחונם העצמי ושיפרו את איכות חייהם.
 
 
גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר